SDH Heřmanice

  • foto
  • foto
  • foto

Pevnost Hanička 25.6.2022

13 července, 2022

Aby si děti užili i trochu zábavy a dozvěděli se něco z historie tak jsme se vydali na pevnost Hanička. Zaplatili jsme si menší okruh aby jsme se dozvěděli jak to uvniř vypadá. Hned za vhcodem nás čekala zkouška fyzičky. Čekalo nás 198 schodů aby jsme se dostali do hloubky 36m pod zemí. Aspoň jsme si odzkoušeli jak to mají hasiči těžké, když zasahují ve výškových budovách. S tím rozdílem, že oni sebou táhnou hromadu náčiní a my jsme šli na lehko. V pevnosti jsme si prohlédli hromadu místností např. nemocnici, ložnice, zásobárnu vody atd. Po prohlídce podzemí nás opět čekali schody nahoru. Dalo nám to sice zabrat ale zvládli jsme to, nikoho jsme tam nenechali. Když jsme se vrátili opět na parkoviště po nachozeních zhruba 10 km, tak jsme se usadili u ohniště kde jsme opekli špekáčky. Pověděli si zážitky z celé naší výpravy, trochu odpočali a tradá opět domů.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/users/sdhhermanice/:/usr/share/pear/) in /home/users/sdhhermanice/sdhhermanice.cz/web/wp-includes/functions.php on line 2124